Anasayfa Siz Köpeğinizi Değil, Köpeğiniz Sizi Dinlesin.

Siz Köpeğinizi Değil, Köpeğiniz Sizi Dinlesin.

0 78
köpek eğitimi

Siz Köpeğinizi Değil, Köpeğiniz Sizi Dinlesin

Köpekler çok uzun tarihlerden beri insanların can ve mallarını korumak amacı ile evcilleştirilmeye başlanmıştır. Bu nedenle köpekler ve insanlar arasındaki bu eski bağ giderek çok daha güçlü bir hal almıştır. Köpekler doğaları gereği koruma içgüdüsü ile donatıldıklarından dolayı insanlara karşı çok daha sevecen ve korumalı bir tavırla yaklaşırlar. Sizlerde eğer bir köpek almaya karar verdiyseniz öncelikle şanslı olduğunu bilmeli ve köpeğinizde yakından ilgilenmelisiniz. Köpekler eğitilmeye ihtiyaç duyan canlılar arasında yer almaktadır. Bu nedenle onlara vereceğiniz doğru eğitimlerin onların çok daha sosyal olmasını, diğer insanlar ve diğer canlılar ile çok daha iyi anlaşmasını sağlayacaktır. Köpek eğitimlerini çok daha doğru bir şekilde verebilmek için genellikle köpek eğitim merkezlerine başvurulmalıdır.

Köpeklerinizin eğitimini elbette sizlerde yapabilirsiniz. Fakat temel eğitimler uzmanlar tarafından verilir ise çok daha doğru olacaktır. Köpek eğitim merkezlerinde köpeklerin bu merkezlere girebilmesi için öncelikle genel sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Sağlık kontrollerinin ardından köpekler eğer bir kaç hafta ya da bir kaç ay kalacak ise onların diğer köpek cinslerine olan uyumuna bakılarak uygun yerlere yerleştirme işlemi sağlanır. Köpeklerinize burada verilen eğitimler uzman eğitimciler tarafından yapıldığı için köpekler çok daha kolay bir şekilde temel itaatleri öğrenebilmektedir. Sizlerde köpeklerinizin köpek eğitim merkezlerinde eğitilmesini sağlayabilirsiniz.

Gün geçtikçe kişilerin köpek eğitimi konusunda bilinçlendiği görülse de bazı kişiler köpeklerine eğitimi şiddet yoluyla vermeye çalışmaktadır. Fakat öncelikle köpek eğitiminin hiçbir şekilde şiddet içermemesi gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Köpeklerinize pozitif yöntemli eğitimler verilmelidir. Özellikle pozitif temelli eğitimlerde köpeklerin sosyalleşmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle sizlerde köpeklerinizi eğitirken doğru eğitmenleri seçmeli ve köpek eğitimlerine başvurmalısınız. Köpek eğitim merkezleri büyük şehirlerde daha fazla gelişmiştir. Bu nedenle semtinize yakın köpek eğitim merkezlerini seçmeniz köpeklerinizi kontrol etmeniz için oldukça faydalı olacaktır.

Eğer İstanbul Pendik civarında iseniz “Köpek eğitimi Pendik” olarak internet üzerinden arama yaparak size en yakın köpek merkezlerini öğrenebilirsiniz. Köpek eğitimi her ne kadar önemliyse de köpeklerin doğru kişiler tarafından eğitilmesi de o derece önemlidir. Sizlerde köpeklerinizi eğitirken onlarla yakından ilgilenen, pozitif eğitimleri benimsemiş, temizlik ve bakım açısından oldukça iyi olan merkezleri tercih etmelisiniz. Köpeklerinizi uzun bir süre köpek eğitim merkezlerinde bekletirseniz eğer köpeklerinizin iyi bakılmasına özen göstermelisiniz. Bu nedenle bir köpek eğitim merkezi araştırılırken size yakın olması kadar eğitim merkezinin çalışanları, köpeklere bakımın nasıl yapıldığı gibi konular üzerinde de önemle durmanız gerekmektedir. Köpek eğitim merkezlerinde köpeklerin bakımı buradaki köpek bakıcıları tarafından yapılmaktadır. Özellikle kaliteli bir eğitim merkezinde köpeklerinizin kaldığı barınaklar düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Köpek bakıcıları köpekleriniz ile yakından ilgilenerek onların beslenme alışkanlıklarına uygun besinlerin vermelidir. Sizler köpek eğitim merkezlerinde kalan köpeklerinizi istediğiniz zaman kontrol edebilmelisiniz. Köpekleriniz bu eğitim merkezlerinden ayrılırken yeniden sağlık kontrolleri, tüy ve tırnak bakımları yapılarak size geri teslim edilmelidir. Eğitim merkezlerinden ayrılan köpeklerinizin çok daha sosyal ve mutlu olduğunu fark ettiğinizde iyi bir eğitim aldığını da bilmeniz gerekmektedir. İyi bir eğitim köpekler için adeta bir oyun olacaktır. Onlar eğitimlerden keyif aldıklarında çok daha uyumlu hale gelirler. Bu sayede siz ve çevrenizdeki kişiler köpeklerinizin davranışından rahatsız olmazsınız. Vereceğiniz itaatlere uyan köpeklerin bu itaatleri unutmaması için eğitim merkezinden ayrıldıktan sonra köpeklere bu eğitimleri sizin vermeniz gerekecektir. Bu nedenle bir köpek sahiplendiğinizde onun eğitimi ile yakından ilgilenmeniz onun ihtiyaçlarını karşılayarak mutlu olmasını sağlamanız gerekmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yapın.