Anasayfa Piqapoo İle Temiz Bir Çevre

Piqapoo İle Temiz Bir Çevre

0 351

Piqapoo, köpeklerin dışkılarını toplayan ve dışarı atılmasını önleyen bir araçtır. Köpek dışkısının insan sağlığı üzerinde ne kadar zararlı olduğunun bilinmesi üzerine ve köpek sahiplerinin bu konuda çok zorluk çektiklerinin bilinmesi üzerine böyle bir araç tasarlanmış ve insanlığın hizmetine sunulmuştur. Herkes için çok faydalı olacağına inanılan piqapoo ile artık sokaklar köpek dışkısı ile dolmayacak. Ya da bazı köpek sahipleri bu zararı bildikleri için dışkıları ellerinde poşetlerle topluyorlardı ve bu iş oldukça zahmetli bir işti.

Dışkıları toplarken kendi sağlıklarını tehlike altına sokuyorlar, diğer yandan ise tiksinilecek bir iş olmasına rağmen çevreyi rahatsız etmemek için mecburen yapıyorlardı bu toplama işini. Şimdi piqapoo’nun icadı ile hem köpek sahipleri mutlu oldu, hem de çevrede bulunan insanlar mutlu oldu. Çünkü herkese yararlı bu icat sayesinde köpek dışkısı köpekten düşer düşmez bu aracın içine düşüyor ve havayla temas etmeden direk olarak çöpe atılıyor. Ayrıca bu durumdan köpeklerde rahatsız olmuyorlar, onlara zarar verecek veya olumsuz etkileyecek hiç bir durum söz konusu değil.

Piqapoo Nasıl Çalışır?
Piqapoo, bir klips ve ucunda takıp çıkarılabilen bir poşet bulunan bir alettir. Klips köpeğin kuyruğuna takılacak şekilde dizayn edilmiş, klipsi açıyorsunuz ve köpeğin kuyruğunu kaldırarak kuyruğa geçiriyorsunuz. Klips ucunda bulunan poşetin içerisine köpek dışkısını yapıyor, bunu fark ettiğinizde klipsten tutarak çıkarıyorsunuz ve çöp kutusuna atarken klipsi açarak poşeti çöpe bırakıyorsunuz. Kesinlikle elle ve havayla temas etmeden direk olarak çöp kutusuna gidiyor dışkı.

Köpek Dışkısı Çevrede Açıkta Kaldığında Çok Zararlı
Köpekler yürüyüş esnasında sokaklara, ağaç diplerine dışkılarını yapabiliyorlar, bu dışkılar sokakta açıkta kaldığında herhangi bir insanın temasına maruz kalırsa o kişiye zararlı parazitler geçebilir. Parazitler nefes yoluyla ciğerlere veya beyine giderek kist oluşumuna sebep olabilir. Ve bu kistler zamanla büyüyerek ölümcül hastalıklara neden olabilir. Kuruyan dışkı havaya karışarak genel olarak havayı kirletir ve havaya nüfus eden parazitler insanların nefesleriyle etki edebilir.

Köpek Kesinlikle Rahatsız Olmaz
Piqapoo köpeğinizi kesinlikle rahatsız etmez, konforundan ödün verdirmez. İlk kullanım sırasında biraz tedirginlik yaratabilir fakat 2-3 kullanım sonrasında tamamen doğal karşılamaya başlar.

Yorum Yok

Yorum Yapın.