Anasayfa Evde Beslenebilecek En İyi Küçük Köpek Cinsleri

Evde Beslenebilecek En İyi Küçük Köpek Cinsleri

17 354532
küçük köpek cinsleri

Küçük köpek cinsleri, ünlüler için popüler bir moda aksesuvarı olsa da çocuklar için harika bir ev hayvanı. Küçük köpek cinsleri,  oyuncu oluşlarıyla ve kişilikleriyle bu özelliklerini fazlasıyla telafi ediyorlar. Aileniz için uygun büyümeyen köpek cinsi seçmek, yaşam stiliniz, çocuklarınızın yaşı ve evinizin büyüklüğü de dahil olmak üzere bir çok faktöre dayanır. Birden fazla küçük köpek cinsi var ve her biri bir kaç iyi ve kötü yana sahip. Aşağıdaki bilgiler, ailenize en uygun cinsi seçmenizde size yardımcı olacak.

1. Maltese (Malta Köpeği)

Maltese in Action
Bu cins çok fazla tüy dökmez, bu yüzden hayvan tüyü ile ilgili sorunlarınız ve alerjiniz varsa bu cins harika bir seçenektir. Arkadaş canlısı köpeklerdir. Diğer köpek ve kedilerle iyi anlaşırlar. Bu köpek sürekli bir insan temasına ihtiyaç duyacağından, bakımına çok fazla porno zaman ayıramayacaksanız akıllı bir seçim değildir. Bir Maltese’ i  harika şeklini korumak için düzenli olarak taramanız gereken düz ve uzun beyaz tüylü postundan rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Malta Köpeklerinizi yakınınızda tutun ama çok fazla ilgi göstermeyin çünkü bu davranış bozukluklarına sebebiyet verebilir.

2. Boston Terrier

Boston Terrier
Boston terrierler, çocuklarla çok iyi bağ kurdukları için muhteşem bir aile köpeği olurlar. Sürekli tımar işlemi ihtiyacı duymayacaklarından ve mobilyalarınızın üstüne tüy dökmeyeceklerinden maliyetten tasarruflu bir seçenektir. Fazla tüyleri yok etmek için haftada bir veya iki kere tımarlayın, böylece tüy dökümünü azaltırsınız. köpeğinizin mobilyalarınızı, ayakkabılarınızı ve başka değerli eşyalarınızı çiğneme eğilimi varsa eğitim gerekli olabilir.

3. Pug

Pug
Kısa bacaklar, kırışık suratlar ve sevecen kişilikleriyle Puglar mükemmel arkadaşlardır. Ama hazırlıklı olun: inatçı olabilirler ama genelde memnun etmeyi isterler. Yüzlerinin şekli hırıltı ve horlamaya eğilimliler demektir. Bu yüzden eğer köpeği gece odanıza getirirseniz uyumanıza engel olabilirler.

4. Pomeranya Köpeği
Freedom Plaza Pomeranian

Pomeranya Köpekleri tatlı ve naziklerdir ama gürültülü olabilirler; özellikle çocuklarla etkileşimlerinde. Yinede, yavru aldığınız sürece çocuklu evlere muhteşem bir katkı sağlarlar. Büyük olumsuz yönüyse çok fazla tüy döküyorlar. Bu yüzden eğer evde yeni bir bebeğiniz varsa almayın.

5. Chihuahua

Chihuahua
Chihuahua’nın ufak tefek görünümüne kanmayın. Arsız ve kestirilemezler, rahatsız edildiklerinde çocukları ısırırlar. Bu yüzden evde küçük çocuğunuz varsa bu köpekten almayın. Binada yeni bir köpek olduğunu sezinlerlerse sürekli havlarlar ve sizin dikkatinizi çekmek isterler. İyi taraflarıysa sahiplerine şiddetli sadakatleri ve kedilerle iyi anlaşabilmeleri – düzgün bir tanıştırma sonrası.

6. Shih Tzu
Shih Tzu Isabel

Evde küçük çocuklarınız varsa nazik ve dostça tavırları onlarla mükemmel uyum sağlar çünkü bu köpekler arkadaşlık için yetiştirilmişlerdir. Fazla tüy dökmezler, ama kalın derileri matlaşmaması için düzenli tımara ihtiyaç duymaktadır. Asil ve sevecen bir arkadaş istiyorsanız bir Shih Tzu almayı aklınızda bulundurun.

7. Pekinez

Pekingese pekińczyk
Pekinezler çok az egzersiz ihtiyacı duyan, gerçi iyi bir yürüyüşü severler, inanılmaz derecede sevecen köpeklerdir. Bu köpekler harika bir kucak köpeğidir, ama kendi istediklerini de yapmayı severler. Bir Pekinez köpeğim var ve şimdiye kadar sahip olduğum ev içinde beslenebilecek en iyi hayvanlardan biri. Sevecen, korumacı ve çocuklarla iyi anlaşıyor. Pekinezler çok fazla tüy dökmese de ayda bir kere tüylerini tımar etmeniz gerekir. Pekinezler diğer köpeklere göre daha uzun süre ev eğitimine ihtiyaç duyabilir. Ama bakımı kolaydır ve beraber oynaması güzeldir.

Bunlar dünya’nın en küçük köpek cinslerinden sadece yedi tanesi. Sadıklar, arkadaşçalar, minimum bakım gerektiriyorlar, yani genelde muhteşem ev hayvanları oluyorlar. Sonunda hangi cinsi seçerseniz seçin köpeğe sevgiyle banyo yaptırdığınızdan emin olun. Köpeğin karşılıksız sevgi ve sadakatiyle ödüllendirileceksiniz. Köpeği ilk bir kaç haftalık ev eğitimine tabi tutarken sabır egzesizleri yapmanız gerekebilir ama sonrasında her şey yerli yerine oturacaktır. Doğru ev hayvanını seçin ve hayvan sahipliği heyecan verici ve ödüllendirici olacaktır.

17 Yorumlar

  1. BENİM ANNEM ALMAMI İSTEMİYOR BEN BİR TERRİYER İSTERDİM AMA BEN İSTEDİKLERİM İN HİÇ BİRİ YOK

  2. Abi aslında boo çok güzel bir köpek ama işte annem astımım var diye duruyo odamda yaparım diyorum bakıyorum elinde terlik :/

  3. Ayrıca bazı melez çoban köpekleri küçük ve çok şirin oluyorlar. Yani bir sürünüz varsa ve sürünüz büyük köpeklerden korkuyorsa bu köpeği tercih edebilirsiniz (ayrıca çok dost canlısıdır) .

  4. arkadaşlar eğer apartmanda oturuyorsanız size uygun köpek cinleri cavalier king charles ve maltese terrier 0 numaradır.Hem eğitimleri kolay hemde uysal köpekler.Ben yeni köpeksahibi oldum.Cinsi cavalier king charles .Daha 1 aylık.Apartmanda beslemiycekseniz pekinezi önerebilirm.Ama bakımı zordur; tüyleri taranacak hep oyun isterler seçim sizin

  5. Bu köpekler ev içinde yaşamak için güzel ve iyi de acaba diyorun bir dobermann, ame.sataff veya shetland cinsleride apartman hayatı için düşünülemezmi ne dersiniz,

Yorum Yapın.