Anasayfa Köpek Kuaförü

Köpek Kuaförü

0 223
Köpek Kuaförü

Köpek Kuaförü

Günümüz de insanların ve hayvanların sayısı günden güne artış göstermektedir. Bu artış sonucun da insanların ve hayvanların da ihtiyaçları ve istekleri aynı doğrultu da artış göstermektedir. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli iş yerleri kurulmuştur. Mesela bizler için hastane var iken hayvanlar için de veterinerler vardır. Bizler için kafeler var iken hayvanlar için özel olarak tasarlanmış kafeler bulunmaktadır ve bizler için kuaför berber var iken hayvanlar için pet kuaförleri, gezici pet kuaförler bulunmaktadır. Herkesin cinsiyetine herkesin ırkına göre ihtiyaçlar giderilmektedir. Köpeklerin diğer hayvanlara göre bakımları sık aralıklar ile ihtiyaçları da çok olmaktadır. Bu yüzden köpek sahiplerinin yüzünü güldürecek olan bir çok sayı da köpek kuaförü bulunmaktadır. Köpek kuaförlerinin çok olması köpek sahiplerinin yüzlerini güldürebilir ancak daha sonra da uzun vadeli ağlatabilir. Hem köpeklerin hem de sahiplerinin mağdur olmaması için gidilecek olan köpek kuaförü hakkın da detaylı araştırma ve soruşturma yapılmalıdır.

Köpek kuaförleri hangi hizmetleri nasıl vermektedir?
Bu sorunun cevabı şu şekil de açıklanabilir; Yıkama, makas tıraşı, makine tıraşı, tırnak kesimi, kurutma, göz ve kulak temizliği şeklin de hizmet verilmektedir. Bu hizmetleri detaylıca açıklayacak olur isek;

MAKİNA TIRAŞI;

Tüy dökülmesine karşı tercih edilen tıraş hizmetidir. Tüyler tercihe göre 3mm ve 2 cm arasında değişen uzunluklar da boylar da kesilir veya kırpılır ve daha sonra köpeğiniz cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bazı yerler de göz ve kulak temizliği ve tırnak kesimi de bu hizmetin için de olarak yapılmaktadır.
BANYO; Köpeğiniz, cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bu hizmete genel olarak göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir.
RÖTUŞ; Göz çevresi, kulak içi, pati altı ve içi ve genital bölgedeki tüyleri düzeltilir. Göz ve kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir.

TARAMA; Genel olarak 20 veya 30 dakikalık detaylı tarama ile tüylerin daha canlı ve parlak görünmesi sağlanır, tüylerin keçeleşmesi önlenir. Göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir.
MAKAS TIRAŞI; Tüylerin daha uzun bırakıldığı dış görünüşün ön plana çıkarıldığı tıraş hizmetidir. Köpeğiniz cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur ve tam olarak kuruduktan bir müddet sonra makas ile tüyleri istenilen boyda kısaltılır. Göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir. Genel olarak tırnak bakımı ve göz-kulak temizliği diğer hizmetlere göre çok talep edilmemektedir. Köpek kuaförlerin hemen hepsinde bu tarz hizmetler verilmektedir.

Hizmetin nasıl verildiği çok önem teşkil eden bir konudur. Köpekler kuaförden sonra depresyona girebilir yemek yemeye bilir utanabilir hareketlerin de hırçınlaşma olabilir sürekli havlama veya hırlama olabilir bu yüzden tercih edilen köpek kuaförünü iyice araştırmalı ve soruşturmalıyız. İnternette blog sayfaların da ve daha birçok köpek kuaförü postların da çok sayı da köpek sahibinin mağdur olduğunu görmekteyiz okumaktayız. Bizlerin ve başkalarının da mağdur olmaması için bilgilenmek de bilgilendirmek de fayda vardır. . Evcil hayvanımız için seçilen pet kuaförler veya köpek kuaförleri tercih edilirken köpeğinizin ırkını, istediğiniz hizmetleri ve bakımlar, uygulanacak olunan hizmetin süresini ve bütçenizi düşünerek tercih etmek de fayda vardır. Evcil hayvanımızın ihtiyacını karşılayacak ve bakımını yapacak kadar zamanımız yok isek çok güzel bir uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamanın adı gezici köpek kuaförü. Gezici köpek kuaförleri zaman açısından sıkıntısı olan insanlar için yaraya merhem olma durumu taşımaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yapın.