Anasayfa Köpek Eğitimi Önemlidir!

Köpek Eğitimi Önemlidir!

0 8920
köpek eğitimi

Köpek eğitimi kendinize köpeğinize yapabileceğiniz en mükemmel şeylerden biridir. İnanılmaz derecede önemli olduğunu söylediğim köpek eğitiminin öneminin gerçekten anlaşılabilmesi için köpek eğitimi almış ve almamış iki köpeği karşılaştırdığımızda görürüz.
Atlanta Dog Aggression, The Dog Wizard

Söz dinlemeyen (komutlara itaat etmeyen), ortalığı birbirine katan, insanların üzerine atlayan, yerli yersiz havlayan, her şeyi kemiren ve emin olun bunların yanında bir çok kötü huyu olan bir köpek ne kadar sevimlide olsa bunların hepsine tahammül edebilmek mümkün değildir. Dolayısıyla köpeğinizle geçirdiğiniz yaşam eziyete döner.

Köpek eğitimi almış bir köpek ise bunların aksine sizin hayatınızı güzelleştirir ve size yaşama sevinciverir. En basitinden, sokakta gezerken tasmayı çekiştirmeden sizinle birlikte yürüyen bir köpek hayatınızı ne kadar da kolaylaştırır. Yani tam bir köpek eğitim almış olan can dostlarımız bize hayat arkadaşı, dostu olurlar.

Köpek Eğitimi

Her köpek sahibi tabi ki de köpeğinin iyi huylu, zeki, komutlara itaat eden, güvenilir bir köpek olmasını ister. Bunu sağlamak için her şeyde olduğu gibi emek vermek gerekir. Böyle bir şeyin kendiliğinden gerçekleşmesini bekleyemezsiniz. Ancak verdiğiniz emeğin karşılığını aldığınızda hissedeceğiniz haz ve mutluluk paha biçilemezdir.

Köpek eğitimi erken başlanması gereken bir süreçtir. Ne kadar erken o kadar iyidir. Köpeğiniz istemediğiniz alışkanlıklar kazanmadan onu eğitmeniz sizin yararınıza olacaktır. İstenmeyen davranışları ilerleyen dönemlerde değiştirmek zor olabilir ama imkansız değildir. Ancak kolayı varken neden zorunu seçelim ki…

Köpeğiniz en iyi eğitecek insan siz olabilirsiniz. Ancak bu her insan köpek eğitebilir demek değildir. Köpek eğitimi verecek olan kişinin köpeğiyle ve konuyla yakından alakalı olan, her şeye sabredebilecek olan, bilgili ve kendini geliştirebilen bir kişi olması gerekir. Bu niteliklere sahip olmayan bireyler köpek eğitemezler. Çünkü köpek eğitimi; ilgili olmayı, tutarlı ve sabırlı davranışlar sergilemeyi, hayvan sevgisine sahip olmayı gerektirir.

We got it ~~~ dog traning graduation

Yorum Yok

Yorum Yapın.