Anasayfa Köpek Eğitimi Rehberi

Köpek Eğitimi Rehberi

0 1242

Köpek Eğitimi Rehberi Nedir?

Köpek eğitimi rehberi, en yakın dostlarımız olan köpeklerin eğitimi ile ilgili bir çok bilgiyi içeriyor. Birçoğumuz hayvanların dilinden anlamasak da onların duygu ve hislerine tercüman olmayı isteriz. Köpekler artık birçoğumuzun hayatında bulunurken bizlerin onlarla rahat ve sorun yaşamadan yaşayabilmemiz için neler gerekiyor? Temel köpek eğitimi Bazı detayları öğrenmek ve tecrübe etmek adına öncelikle evinize bir köpek alıp onu sahiplenmeniz gerek. Bu kararı vermeden daha öncesinde çok net karar vermek çok önemli. Çünkü yapacağınız bir hata yaşamınızda birçok değişikliği beraberinde getirecektir. Köpeğin bahçede veya evde yaşayıp yaşamayacağı konusundaki ikileminiz, köpekten bekledikleriniz, konut ya da belli bir alanı koruması için mi yoksa sizinle dostluk kuracak bir amaç için mi alındığı, ne tür bir köpek alacağınız gibi kritik sorular uzman kişiler ve köpek eğitmenleri gibi alanında profesyonel kişilerden destek almanız adına çok önemli.

Köpek Eğitimi Rehberi

Uzman bir kişiden sağladığınız destek sayesinde aldığınız köpeğin eğitim almış olması ile eğitimsiz köpek arasında oldukça belirgin fark oluşturacağı aşikardır. Köpeklerin eğitime olan ilgileri ve eğilimleri insanların işini oldukça kolay hale getirirken, yanlış ya da eksik eğitim stili köpeklerin ilerleyen zamanda sizinle olan iletişimini olumlu ya da olumsuz şekilde etkileyecektir.

 

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalı?

Köpek eğitimi rehberinin bir diğer önemli konusu ise eğitimin nasıl olacağı ile alakalı. Birden fazla köpek çiftliği özel eğitim ve hizmet sağlarken sizler bu alanda eğitiminin sağlanmasını istediğiniz köpeğinizin bu çiftliklerde eğitim almasını istemeyebilirsiniz. Kendi eğitimlerini üstlenen kişiler için köpek eğitimleri meşakkatli olsa da zaman içinde zorlukları aşan bireyler daha zevkli ve güzel bir eğitim alanı içinde olduklarını fark edecekler. Başkaları tarafından eğitilmiş bir köpek ile sizin tarafınızdan eğitilmiş bir köpeğin arasında büyük farklar oluşacağı, size ve çevresine karşı köpeğin göstereceği tepkilerle ölçülebilir. Sizlerin vereceği köpek eğitimi daha başarılı bir sonuç doğuracağı her zaman ispatlanmış bir gerçektir.

Köpek Eğitimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Köpek eğitimi rehberi oluşturulurken en çok merak edilen sorulardan biri olan eğitim yaşı kaç olmalı sorusuna da yanıt vermek istedik. Sahibi olduğunuz köpeğin eğitim yaşı için en düşük 6 aydan itibaren eğitim hayatına başlaması önerilirken, başlangıç eğitimin içinde öncelikli olarak köpek  tuvalet eğitimi önemsenmelidir. Tuvalet alışkanlığının düzenli bir şekilde öğretilmesinin ardından düzenli bir şekilde dışarıya ve çevresine karşı alıştırılması oldukça önemli.

Köpeğim Evinizdeki mevcut eşyalara zarar vermemesi adına yerden veya farklı birinin Elinden bir şeyleri yememesi için sizin vereceğiniz eğitim önem arz ederken sizin evde bulunmadığınız durumlarda ve evde yalnız başına kaldığı durumlarda köpeğe sağlayacağınız eğitim stili son derece önemlidir.

Bu eğitimlerin yanı sıra size ait verilen komutlar da gel bırak bekle git koş gibi itaat temel eğitimleri köpeğinizin size olan bağlılığını artıracaktır. Köpeğiniz ile problemsiz ve kolay bir eğitim hayatı devamında güzel bir yaşam için köpeğinizin bu belirtmiş olduğum eğitimleri alması öncelikli konular arasındadır.

Köpeğin eğitim alması tek başına yeterli olmadığı, bunun yanı sıra köpeği eğitecek kişinin de doğru şekilde profesyonel kişilerden bilgi alması oldukça önemli. Köpek eğitimi rehberi nin bu kısmında sizin için önerilerimiz var.

Köpeğinizi Kendiniz Mi Eğitmek İstiyorsunuz?

Köpeği eğitecek olan sahibi ise, bu köpek için bir artı oluşturacaktır. Çünkü sizin vereceğiniz eğitim için size gösterdiği ilgi ile farklı birinden alacağı eğitim sonucu gösterilen ilgi arası eşitsizlik farkı olacaktır. Ayrıca sizin vereceğiniz köpek eğitiminde sabırlı ve son derece dikkatli olmanız gerekiyor.

Birçok kişi köpeğin eğitimine başlarken sabırsız eğilimler yüzünden hayvanın canını yakma ve ürkütme, korkutma serilerine kadar giden olumsuz davranışlarda bulunabiliyor. Bu durum son derece yanlış ve kabul edilemez sonuçlara kapı açacağından dolayı, yapılan bu olumsuz iletişim şekli de vazgeçmeniz gereken davranışlar arasındadır. Sizin köpek eğitiminde göstereceğiniz güzel ve şevkat dolu sabırla iç içe eğitim sistemi, köpeğin yanınızda göstereceği sessiz uykuda bile seni seviyorum anlamı taşır. Size sevgi dolu bağlı bir köpeğin her dediğinizi yapması vazgeçilmez bir gerçek olurken, onun gönlünü kazanıp, ona karşı sevgi dolu, uyum sağlayan ikili gibi olursanız köpeğinize öğretemeyeceğiniz şey yoktur.

Tamamen profesyonel bir köpek eğitimi veremeseniz de köpeğe göstereceğiniz samimi bir şefkat, onun en azından gayretli ve sevgi dolu bir köpek olacağının göstergesidir.

Köpek Eğitimi Ne Kadar? Köpek Eğitimi Fiyatları!

Daha önce sizlere (bkz. Köpek Eğitimi Ne kadar?) başlıklı yazımızda köpek eğitiminin ne kadar olduğu ile ilgili bilgiler vermiştik. Ancak bu konuda özet geçmemiz gerekirse köpek eğitimleri köpeğin ırkına, cinsiyetine, yaşına ve yaşadığı ortama göre bir çok kritere göre belirlenmektedir. Bunun yanı sıra eğitim alacağı yerin de önemi bir hayli fazladır.  Eğer kendinize istanbul’da kaliteli bir köpek eğitim merkezi arıyorsanız İstanbul’un en iyi köpek eğitim merkezi başlıklı yazımızı okumanızda fayda var.

Köpek eğitimi rehberi uzman kişilere danışılarak oluşturulmuştur. Köpek eğitimi ile ilgili videoları https://goo.gl/Bbe9Rw linke tıklayarak youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yapın.