Anasayfa Köpek Eğitimi Kadıköy Adresi

Köpek Eğitimi Kadıköy Adresi

0 377

İstanbul’un Anadolu yakasından yer alan Kadıköy ilçesi Kocaeli Yarım Adası’nın Güney Batı bölümünde bulunmaktadır. Deniz kıyısındaki konumu ile İstanbul’da yaşayanların ve İstanbul’a ziyarete gelenlerin mutlaka gittiği bir ilçedir. Türkiye’nin nüfusu en kalabalık ve gelişmiş şehri olan İstanbul’da yaşayanlar ve ziyaret edenler için her anlamda ihtiyaçlarını karşılayacak kapasite vardır. İstanbul’da yaşayan hayvan severlerin her ilçede olduğu gibi Kadıköy’de de sevimli dostları için aldığı hizmetler mevcuttur. Sahilde çok rahat bir şekilde köpeklerini gezdiren Kadıköy sakinleri, onların eğitim ihtiyaçlarını da Kadıköy’deki köpek eğitim merkezlerinde karşılarlar.

Köpek Eğitimi Kadıköy Adresi

Köpek Eğitimi Kadıköy Adresi

İnsanların hayatlarına neşe ve mutluluk veren dostları ile uyumlu bir şekilde yaşamaları için bazı olanakların gerçekleşmesi gerekir. Çünkü köpek ile sahip arasındaki sevgi bağı anlaşmak için bazen yeterli olmayabilir. Bazı kelime ve vücut hareketleri ile köpeklere yanlış olduğunu düşünülen hareketleri yapmaması için işaretler verilmelidir. Hayvan severlerin en çok yakındıkları durumlardan biri köpeklerinin söz dinlemiyor oluşudur. Ev yaşantısında ya da sosyal hayatta dengeli bir ilişki yakalamak için sahip ve köpek arasında bu ortak dil oluşmalıdır. Günlük alışkanlıklar, toplum içindeki davranışlar ancak eğitimle düzenlenebilir. Bu eğitimin, köpeklerin eğitimine gönül vermiş ve alanında uzman eğiticiler tarafından verilmesi büyük önem taşımaktadır. Kadıköy’deki eğitim yuvaları da Kadıköy sakinlerine bu konuda kusursuz bir hizmet vermektedir. Hayvan severlerin istediği her konuda eğitim verilebilir.

Köpeklere Verilen Eğitimler

Tuvalet Alışkanlığı

Tuvalet eğitimi köpeklerin ev yaşamlarında mutlaka edinmiş olmaları gereken bir alışkanlıktır. Her yaştan ve cinsten köpeklere verilen bu eğitim mutlaka uzmanlar tarafından verilmelidir. Bir köpek evde tuvaleti geldiğinde mutlaka dışarı çıkarılmalıdır. Bu gezintiler günde en az 2 defa olmalı ve ayrıca gezinti ve aktivite içermelidir. Köpeğin tuvaleti gelip gelmediğini sahibi bilemez. Bu noktada köpeğin bu isteğini bir şekilde belli etmesi gerekir. İste bu olumlu durum ancak profesyonel bir eğitimle mümkündür. Eğitimin tamamlanmasının ardından, evine gelen köpeklerin tuvaleti geldiğinde dış kapının yanına giderek bazı hareket ve seslerle sahibine belli ettiği görülecektir.

İtaat Eğitimi

Hayvan severler özellikle yavru köpeklerin sözlerini dinlemediğinden şikâyet ederler. Bütün köpek cinslerine verilebilen bu eğitim sahip ile köpek arasındaki bağın güçlenmesini sağlar. Evdeki kurallara uyması ve dışarı gezintiye çıktığında başkalarını rahatsız eden davranışlar sergilememesi için köpek ile sahibi arasında anlaşma sağlayan bir takım işaretler oluşturulmalıdır. Temel itaat eğitimi kapsamında birçok farklı türde eğitim bulunmaktadır. Sahip, köpeğinin ağzına aldığı bir şeyi bırakmasını istiyorsa ona ‘bırak komutu’ eğitimi aldırmalıdır. Gel, git, kalk, yat, otur gibi farklı içerikleri olan eğitimler eğiticiler tarafından verilirse kalıcı ve doğru sonuçlar elde edilir. Uzman kontrolünde gözlemlenen eğitimler istenilen sonuç alınana kadar tekrar edilir.

Köpeklerde Davranış Bozukluğu Eğitimi

Sürekli havlayan, sahibini ya da başkalarını sebepsiz yere ısıran ve onlara zarar veren, aşırı hareketli yapısıyla ev yaşamına uyum sağlayamayan çok fazla köpek vardır. Bu sevimli dostlarından ayrılmak istemeyen hayvan severler onların bu alışkanlıklarını bırakmalarını isterler. Mutlaka çözümü olan bu davranış bozuklukları yine bir uzman köpek eğiticisi tarafından kısa sürede çözüme kavuşturulur. Öncelikle problemin kaynağı bulunduktan sonra gerekli görülen eğitim aşamaları uygulanır. Çok havlayan bir köpek ya da ısırma eyleminde bulunanlar bu sağlıklı eğitimler sayesinde diğer köpekler gibi normal davranışlar sergilemeye başlarlar.

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezleri

Köpek besleyen herkesin köpeğine rahatlıkla her eğitimi verdirebileceği bu eğitim çiftlikleri uzun zamandır Kadıköy’deki havyan severlere hizmet veriyor. Köpek eğitimi Kadıköy adresi arayan herkes istediği kriterlerde bir eğitim yuvası bulabilir.

Yorum Yok

Yorum Yapın.