Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi – Evde ve Dışarıda

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi – Köpeğinizi Tuvalet İçin Dışarı Çıkarma

Yavru köpek tuvalet eğitimi için farklı yöntemler vardır. Bunlardan bir tanesi köpeğinizi dışarıya çıkarıp, onun tuvaletini yapmasını sağlamaktır. Köpeğinizin tuvaleti geldiğinde gelip size bunu söylemesini istermiydiniz? Tabi ki bunun imkanı yok ama köpeğiniz bunu size bazıdavranışlarla belli edebilir. İşte köpeğinize bunu nasıl öğreteceksiniz? Cevap: “zil” … Zil ya da çan yada ses çıkaran herhangi bir şeyle köpeğinize bunu öğretebilirsiniz. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı öğrenelim…

1. Evde yavru köpek eğitimi sayfasında bahsettiğim programa uymaya devam edin. Ancak oradakilere ek olarak bazı şeyler yapmanız gerekiyor. Dışarı çıkmak için her kapıya gittiğinizde, kapıya asmış olduğunuz zili çalın ve sözlü komutu söyleyin( Ben “tuvalete kızım/oğlum” şeklinde komut kullanıyorum. Siz istediğiniz bir şeyi kullanabilirsiniz.). Bunu bir iki hafta boyunca, köpeğinizi tuvalete her çıkarışınızda tekrarlayın.

 2. Bir hafta kadar aynı şekilde zili çalarak ve sözlü komutunuzu kullanarak köpeğinizi tuvalete çıkarın. Bir haftanın sonunda, kapının önüne geldiğinizde tuvalete kızım diyin ama zili çalmayın. Köpeğinizde bir hareketlilik olursa yani komuta tepki verirse, onu severek ödüllendirin. Eğer vermezse, 10 saniye kadar bekleyin ve tekrar tuvalete kızım derken zili çalın.

 3. Aynı şeyleri, köpeğiniz sadece sözlü komutunuzu anlayana kadar, her tuvalet için dışarıya çıkışınızda tekrarlayın. Çoğu köpekte aradaki bağlantıyı kurmak uzun sürmez.

 4. Eninde sonunda köpeğiniz kendi yolunu bulacak ve tuvaleti geldiğinde, gidip zili çalacaktır.

NOT: Dış kapıya asacağınız zil salladığınızda ses çıkarmalı ve köpeğinizin ulaşabileceği yükseklikte olmalı (köpeğinizin burun hizasında).

Evde Yavru Köpek Eğitimi – Genel Kurallar

Yavru köpek sahibi olmak, evdeki bütün bireyler için büyük bir sorumluluktur. Özellikle ilk bir kaç hafta… Bilmemiz gereken ve uygulamamız gereken çok önemli kurallar bulunmaktadır. Başta her şeyi ne kadar doğru yaparsak, ilerde köpeğimizle çok daha mutlu oluruz. Bu yüzden bu yazımızı okumayı unutmayın…

Köpek Kafes Eğitimi – Adım Adım Açıklama

Köpek kafes eğitimi, köpeğinizin hareketlerini ve davranışlarını kontrol altına almanız ve iyileştirmeniz açısından, çok gerekli ve etkili bir yöntemdir. İleride köpeğinizde görülebilecek bir çok davranış bozukluğunun önüne kafes eğitimi ile geçebilirsiniz.

Yavru Köpeklerde Sosyalleşme – Onlar da Toplumun Bir Parçası

Köpek sosyalleşmesi, köpeğin hayatının ilk 16 haftası içerisinde kazanması gereken bir özelliktir. Bu zaman dilimi köpeklerinizin yetişkin olmaları konusunda belirleyici faktördür. Yavru köpeğinizin karakteri ve davranış alışkanlıkları bu sosyalleşme döneminde geliştirilir ve hayatı boyunca devam eder. Bu yüzden bu önemli yazıyı okumamazlık etmeyin.

Yavru Köpekler İçin Tasma Eğitimi

Köpeğinize ilk olarak öğretmeniz gereken şeylerden bir tanesi tasma bağlı iken sizin yanınızda nasıl davranması gerektiğidir. Köpeğiniz sizi yürürken sağa sola çekiştiriyor mu? O zaman bu yazıyı okumalısınız…

Temel İtaat Eğitimi

Davranış Bozuklukları

Yavru Köpek Eğitimi

Son Tweetler

 • Faruk

  Köpeğimizi ev içinde değil de bahçede besliyor isek bahçenin her yerine pislememesi için nasıl bir eğitim vermeliyiz?

 • SEMA ERGUN

  BARINAKTAN ALDIGIM KIZIMA BIR TURLU CIS EGITIMI VEREMEMISTIM ,SIMDI BIRDE OGLUMUZ OLDU ,ANNEYE CEKMESIN DIYE INTERNETTEN ARASTIRMAYA KARAR VERDIM,SITEYE BAYILDIM AKSAM UYGULAMAYA BASLAYACAGIM ..ELLERINIZE SAGLIK

 • Köpek Sever

  Eğer köpeğinizi bahçede besliyor iseniz bahçede köpeğe özel bir alan ayırın ve köpeğin o yere alışmasını sağlayın zaten köpek büyüdükçe o lana alışacaktır ve bahçenin her alanını pislememiş olacaktır.

  • Köpek Sever

   Eğer köpeğinizi barınaktan almış iseniz ve tuvalet eğitimi veremiyorsanız veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

 • Semra ERDOĞAN

  2 hafta önce sokakta motorla giderken bir yavruya az kalsın çarpıyorduk. Çok kötü haldeydi. Onu aldık ve bakımını üstendik. Daha 1 aylık ama tuvaleti geldiğinde sesler ile anlatıyor ama biz bunu anlayana kadar tabi biraz sıkıntı yaşadık.
  Benim sıkıntım yavru olduğu için dişleri kaşındığını varsayıyorum. Sürekli paçamı veya parmaklarımı ağzına alma çabasında.
  İleride ısırma alışkanlığı olmasından korkuyorum. bunun nasıl önüne geçebilirim.

  • admin

   Semra hanım aynı sorunu zamanında bende yaşadım. Küçükken elinizi köpeğinizin ağzına koymanızı önermiyorum. Evet dişleri kaşındığı için yapıyor bunun için de petshoplarda satılan ürünler var köpeğinizin dişini kaşıması için onlardan almanızı öneririm çok pahalı da değiller. Zamanında bende yapmıştım hoşuma gittiği için ama büyüdüğünde oynarken elimi ağzına götürmeye çalışıyordu bu ısırma olmuyor tabi de bir anlık hareketten dişleri elinizi çizebiliyor ve bu elinizi ağzına götürme durumu sizi ileride rahatsız edebilecek bir durum haline geliyor. Gelen misafirleriniz severken de aynı davranışı onlara da sergileyebiliyor.

 • deniz arman

  merhaba.yaklaşık bir buçuk ay sonra 50 günlük erkek bir doberman sahibi olacağım.ugdog köpek tuvaletini araştırmalarım sonucunda daha önce görmüştüm ve almaya karar verdim.sizde bilirsiniz ki yavrular oldukça hiper aktif olmakla beraber yerlerinde pek durmadığından oraya yapacağından emin değilim.bunu belki çiş damlası vs. gibi yardımcı ürünlerle aştığımızı varsayarsak; erkek köpeklerin ilerleyen dönemlerinde bacaklarını kaldırarak çiş yapmasına nasıl bir çözüm önerirsiniz.zira hergün sabah akşam dışarı çıkarsam bile gece mutlaka bişeyler yapacaktır diye düşünüyorum.öneriniz lütfen?

  • admin

   Merhaba Deniz hanım,yavru köpekler ilk zamanlarında bilirsiniz ki çömelerek çişlerini yaparlar ve daha sonra sizinde dediğiniz gibi ayaklarını kaldırarak çişlerini yaparlar aslında bu köpeklerde içgüdüsel bir davranış olduğundan çok fazla engellenebileceğini düşünmüyorum. Köpeklerin ayaklarını kaldırarak çiş yapmalarının birçok nedeni olduğu söylenir şöyle ki köpeğiniz çişini normal yapabilir köpeğiniz kokusunu bırakmak için yapabilir. Tabi burada neden ayaklarını kaldırırlar; bunun için kesin bir bilgi yok bu yüzden bende kesin olarak açıklayamayacağım fakat köpeklerin diğer köpeklere kokularını daha rahat ulaştırmak için dikey bir şekilde çiş yaptığı söylenenler arasındadır. Köpek dikey şekilde çişini yaptığında yaptığı duvar veya ağaç diyelim, daha üst noktalara çiş yapma içgüdüsünden kaynaklanmaktadır bu da diğer köpeklerin yürürken direk burun hizasında kokuyu almalarını sağlamaktadır.Siz sanırım evde duvara yapmasından korkuyorsunuz.Bunun için söyleyeceğim şey, köpeğinizi zaten yavruyken verdiğiniz çiş eğitimi onu alıştıracaktır. Sabah aksam köpeğinizi çiş için dışarı çıkarmaya alıştırdığınızda köpeğiniz bir zaman sonra çişini evde yapmayıp sizin onu dışarı çıkarmanızı bekleyecektir. Tabi arada evde de yapmış olacaktır. Bunun içinde çiş için evde bir köşe belirleyin köpeğinizi oraya alıştırın ve belirlediğiniz köşenin yere ve iki yan duvarını plastik ile kaplayın. Köpeğiniz çiş için geldiğinde bacağını kaldırsa bile duvardaki plastiklere yapacaktır ve duvarınızda zarar görmeyecektir.

 • pelin

  MERHABA 2 GÜN SONRA CAVALİER KİNG CHARLES 4 AYLIK DİŞİ KÖPEĞİM OLACAK. İLK ANDAN İTİBAREN TUVALET İÇİN NE YAPMALIYIM. KAÇ SAATTE BİR BESLENMELİ NE KADAR MİKTAR MAMA KOYMALIYIM KÜÇÜK BİR ODADA KAPISI KAPALI MI TUTMALIYIM, TASIMA KUTUSUNDA KAPALI TUTUP SADECE YEMEK VE SONRASINDA TUVALET İÇİN Mİ SERBEST BIRAKMALIYIM. NEZAMAN TASMA TAKIP DIŞARI ÇİŞ İÇİN ÇIKARMALIYIM. ODAYI GAZETE KAPLAYIP HERGÜN BİRAZ GAZETEYİ KALDIRMALIMIYIM

  • admin

   Merhaba, tuvalet eğitimi için sitede bahsettiğim yukarıdaki tuvalet eğitimi yazısından faydalanabilirsiniz. Beslenme konusuna gelince günde 3 kez besleyebilirsiniz tabi ki bunun için daha kesin bilgiyi veteriner hekiminize sormanız daha iyi olur. Aktif bir köpektir. Evde kapısını kapatıp kapatmamak sizin tercihiniz ben genelde kapıyı açık tutup kapının önüne çıkamayacağı bir şey çekerdim hem beni görmüş oluyor sesimi duymuş oluyordu hemde odanın kapısı kapanmamış daha rahat durabiliyordu.Taşıma kutusunda kapalı tutup yemek ve tuvalet eğitimi için dışarı çıkarmanız gerekmemektedir. Evinizde üstü açık olan köpeklerin üstüne yattığı yumuşak minderler veya içi hafif derin, önü açık yatma yerleri var onlardan alabilirsiniz. Evde yapılan çiş eğitimi için gazete kullanabilirsiniz önce gazeteleri odanın yarısına koyun daha sonra eğitimi vere vere ödül mamaları ile alıştıra alıştıra gazeteleri de azaltın ve bir iki sayfaya indirin zaten köpeğiniz sadece gidip gazete üzerine yapmaya alıştığında artık tek sayfa gazetede koysanız çişini oraya yapacaktır. Tasma eğitimi içinde yine daha önce yazdığım yazıdan faydalabilirsiniz. Boyun tasması 4. aydan sonra takabilirsiniz. Çiş için çıkarmak için köpeğinize eğitim verip çıkartabilirsiniz tabi ki de bunun ne zaman olacağı sizin eğitmenizle alakalı bir şey şuan. Köpeğinizi dışarı çıkarırken aşılarını falan bitirmeniz de yarar var bu konu içinde veteriner hekiminize danışmanız en iyisi olur.

 • Elif

  Merhaba golden retriever cinsi bir köpek yavrusu beslemeye başlayacağım ama öğrenci olduğumdan dolayı evde kimse olmuyor sabahları. Bu yüzden biraz endişeliyim. Ne yapabilirim? Köpek tuvaleti bu sorunu giderebilir mi?

  • admin

   Merhaba Elif hanım, tam olarak sorunuzu anlayamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim. Köpeğinizi çişe çıkartamayacaksınız bu nedenle köpeğiniz için köpek tuvaletimi almak istiyorsunuz eğer öyleyse evet iyi bir eğitim verirseniz köpeğiniz tuvaletini belirlediğiniz yere yaptırabilirsiniz ve sorun olmaz.

 • deniz arman

  tekrar merhaba..yavrum geldi ve yaklaşık 3 haftadır bende…tuvaletini gazeteye yapıyor ama yaparken son anlarında yürümeye başlıyor.doğal olarak da her yeri çiş oluyor.bunun nedeni ne olabilir acaba?

 • sultan

  merhaba 4 aylık cavalier king charles spaniel sahibiyim kendisi kız evin içinde besliyorum ancak tuvaletini her yere yapmasından dolayı odamın yanındaki balkona evini koydum ve orada yaşıyor her gün evin içine alıyorum ancak tuvaletini nereye yapacağını bilmediği için her tarafa pisliyor bu sorunun önüne nasıl geçebilirim gazeteye alışmasını istemiyorum kokulu çiş pedlerini denedik ama işe yaramadı çünkü koyar koymaz yırtıyor lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler

 • Anıl

  Merhaba Ben dışarıda bulduğum kırma bir yavruyu sahiplendim. yaklaşık 45-50 günlük dedi veteriner.
  buradan okuduğum şeyleri azar azar uyguluyoruz. Özellikle ödüllendirme olayı işe yarayabilir diye düşünüyorum. küçük olduğu için akşamları odamda içeride yatıyor. Sabah saat 7 kalktığım için sabah yarım saatimi ona ayırıyorum. kısa bir yürüyüş yapıyoruz. tualetini dışarı yapıyor ama buna bu şekildemi alışacak hep? ben evden çıktıktan sonra evin bahçesine koyuyorum ve kardeşim ilgileniyor ona burdaki yazıları ona çıkardım ve yapıyor henüz 1 gündür sorum şu buradaki yönetemler kavramamız ne kadar sürer ve kardeşim bahçeye bıraktğında yavru havlıyor.

 • http://facebook ece

  Kopegimi daha almadim ama alacagim kopek cok küçük yani yavru olacak ama ben tuvalet konusunda bahçeye alistirmak istiyorum ama yavru daha küçük oldugundan disari cikmasin diye çoğu uzmandan bilgi aldim ne yapayım bilrmiyorum ilk eve geldiginde küçük olacak disarda birakaamam o yüzden eve yapicak tuvaletini ondan sonra bahceye alismassa ne olacak ne yapacağım lütfen yardim edin.

 • gülsüm

  merhaba, 3 aylık golden cinsi bir köpeğimiz var. 3 haftadır evin garajında bakıyoruz. bahçeye bir kulübe aldım . köpeği bahçede yatırabilirmiyiz, soğuklardan etkilenir mi? bilgi verirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.

 • Anıl

  Selam 2 tane 50 gunluk pitbull yavrumuz var evimiz 3+1 oldugu icin odanin birini onlara tahsis ettik. koku ve pisligi tahmin edersiniz. Odada Beraber kaldiklari icin kavgada hat safhada. Odaya devamli çalışan bi radyo koysak biz evde yokken sakin kalmalari icin etkili olurmu. tuvalet eğitimi icin ne tavsiye edersiniz. Tesekkurler…

 • Pelin

  Merhaba yakınlarda bir köpek almayı düşünüyorum büyük bir apartman dairesinde yaşıyorum sevdiğim birkaç tür arasında kararsız kaldım sizce samoyed doğru bir seçim mi ve önerdiğiniz köpek türleri var mı

  • admin

   Doğru bir seçim mi onu bilemem.Siz hangi köpeği sahiplenince daha çok mutlu olacaksanız ki bu beraberinde köpeğinize ilgi de getirecektir o köpeği sahiplenmenizi öneririm.

 • emir

  70 günlük dişi beagle’ım var ve eve geleli 2 gün oldu eve bana ve çevremdekilere çok iyi alıştı bi sıkıntısı yok ama tuvalet eğitimi veremiyorum ona bi köşe yaptım yatacağı ama odaya tuvaletini yapmasın diye oraya koyduğumda sürekli oraya yapıyor ve yatacağı yeri pisletmiş oluyor. ben yine odada ama başka bi yerde ona tuvalet yeri yaptım ama orayı hiç kullanmıyor ayrıca kullandığını anlasa bile ben onu yerine koyduğumda kızım bana nasıl anlatacak derdini. ve beagle olduğu için çok hareketli sürekli kafası zaten dışarda tuvaleti gelince kaldırsa bile diğer davranışıyla ayırt edilmez yardımcı olursanız sevinirim

  • admin

   Merhabalar, ödül maması ile her zaman ki gibi deneyeceğiz bunu, köpeğiniz çişini yapması için kaldığı odadan çıkarmamanız biraz daha iyi olacaktır. Odanın önünü bir eşya ile kapatın, köpeğiniz odadan çıkmasın siz tabi onu görebilin. Ardından gazeteleri serin istediğiniz köşeye yalnız biraz fazla serin. Gün boyunca sık sık ziyaret edin oynayın, çişi geldiği anda gazeteye yapmasını bekleyin, yanlışlıkla da yapsa gazetenin üzerine ödül maması verin. Gazete üzerine yapmazsa vermeyin. Ayrıca en başta şunu da yapmanızda fayda olabilir. Gazeteleri serdiniz ve ardından yapmasını istediğiniz bölgeye pet shoplarda bulabileceğiniz çiş spreyleri var onlardan sıkın. Çiş yaptığın o bölgeye yönelme ihtimali yüksek, kokudan dolayı ve o bölgeye yaparsa da ödül maması verin. Daha sonra gün geçtikçe gazeteleri azaltın çiş için ne kadar bölgesi olmasını istiyorsanız o kadar gazete bırakın.

 • Ezgi Yasemin Akyüz

  Merhaba!
  sitenizi yeni buldum yakında yavru bir erkek köpeğim olacak.kurt köpeği diye düşünüyoruz.12 yaşındayım.ailemle bilgi almakiçi bu siteye girdik.hiçbir fikrimiz yok.

  • admin

   Kurt köpeklerinin eğitilmesi biraz daha zor olmaktadır. Tabi bu eğiten kişinin çabasına da bağlıdır. Eğitim verdikten sonra pek bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Hangi köpeği gerçekten sahiplenmek istiyorsanız onu sahiplenin o zaman eğitim sizin için daha güzel olacaktır.

 • elifnazaltay

  Merhaba adım elifnaz 3 aylik bir king charles spqniel kopegim var akilli bir kopek ama tuvaleti hep baska yerlere yapiyor disariya cikaramiyoruz asilari bitmedi diye ama evin icinde tuvaletini badka yere yapinca annem de ben de deliriyoruz ne yapmaliyim?

  • admin

   Merhabalar, elif hanım çiş spreylerini, gazete yöntemini denediniz mi yorumlarda da anlattığım ?

 • gizem

  Merhaba :) yakında 2 aylık rottweiler bi köpek alıyorum.Tasınmayı dusunuyoruz ama şuanlık evde beslicez sabahları okula gidecegim icin yalniz kalmasında sıkıntı olur mu acaba?

  • admin

   Tabi ki sıkıntı olmaz ama fazla ihmal etmeyin :)

 • kübra

  merhabalar 40 günlük rotwiller erkek yavru köpeğim var ve tuvalet sorunumuz var evde beslediğim için sorun oluyor ve gazetenin haricinde her yere tuvaletini yapıyor . belirli bir yere alıştırmam için ne yapabilirim . şimdiden teşekkürler.

  • admin

   Merhabalar, çiş spreylerini kullanabilirsiniz.

 • Tolgahan Gazi

  Merhaba. Bu hafta içinde bir çiftlikten 2aylık falan golden retriever alıcam balkonda bakmak istiyoruz bi sorun olurmu ? Bide eşyaları tamam hepsini aldım su kabı ve mama kabı aynı yerde şimdi yavruya ben kabînı full doldurup önüne mi koycam acaba ayrıntılı bilgi verebilir misiniz ?

  • admin

   Merhabalar, balkonda bakmanız şöyle sorun olabilir, köpeğiniz fayansların üzerinde dışarıda soğukta duracaksa bu sorun olabilir yalnız siz bir yer yaptıysanız üşümeyeceği bir yer o zaman sorun olmayabilir, ama yine de kapalı bir yerde besleyebiliyorsanız daha iyi olur.

 • Tolgahan Gazi

  Yani öğünler nasil olmalı 2aylik köpek kac gram mamayla doyar ???

  • admin

   Günde 4 öğünle başlamanız yavru köpeğiniz için ideal olacaktır. Mamayı tabi önüne aşırı derecede fazla koymayın ama az da koymayın, onu göz kararı normal bir şekilde sizin koymanız gerekmekte şuan gram olarak söyleyemiyorum ne yazık ki.

 • koray

  ben bir köpek arıyorum ama apartman olacağı için çok havlamamalı bir tür önerirmisiniz birde eğitimi kolay olmalı

  • admin

   Merhabalar, Jack russell önerebilirim, eğitimi biraz zor olabilir o da çok hareketli olmasından kaynaklanıyor ama cidden iyi vakit geçirebileceğiniz havlama sorunu olmayan bir köpek. Tabi bu havlama olayı köpekten köpeğe değişiyor, tamamen ruh hali gibi bir şey, hiç havlamayan golden retrieverda var, çok havlayan golden retriever da var. Bu nedenle ben size şimdi bu köpek havlamaz pek dersem de, köpeğinizin bir sorunu olur bir ruh hali olur köpeğiniz havlar bunu da belirtmek isterim.

 • serap

  Merhabalar. Ben şu zamana kadar köpek beslemedim. Ve bir arkadaşım apartman sorunlarında dolayı köpeğini bana verecek. köpek Golden ve 2 yaşında.Onun bana alışması ve temel davranış eğitimleri için geç kalmış olabilir miyim? Köpekle tanışmadım henüz fakat yaşını öğrendikten sonra tereddütlerim var.

  • admin

   Merhabalar Serap hanım, köpeğin eğitiminin yaşı olduğunu düşünmüyorum, eğitim her yaşta olur yalnız zor olur kolay olur orası fark eder. Bu sizin için yaşından dolayı zor olabilir. Ama sabır ve uğraşlar sonucunda köpeği eğitebilirsiniz.

 • ayse

  MERHABA 10gün sonra goldenm olcak ve biz onu garajda besliceğim için zili duyamam napabilirim

 • özgür

  Merhabalar, öncelikle verdiğiniz güzel bilgiler için çok teşekkür ederim. Bana haftaya bir buçuk aylık bir golden dişisi gelecek. Çocukluğumdan beri hayalim olan bu köpeğe bakmaya korkuyorum şimdi. Ya başaramazsam diye endişelerim var.Özellikle de tuvalat konusu… Eşim arıza çıkarabilir bu duruma. Evde beslemek zorundayım. Kocaman tamamen boş bir odam var ama KPSS için dersaneye gittiğimden ilk günler için fazla ilgilenemeyeceğim. Siz de en önemlisi ilk günler diyorsunuz. Ben tüm dediklerinizi uygulasam daha sonradan toparlayabilir miyim? Ha bide çok beğendiğim bir film vardı.İsmini de öyle koymayı planlıyorum: Burlesque (Börlesk). Sizce uzun bir isim mi ya da zor? Golden.ıma yakışır mı?

  • admin

   Merhabalar, tuvalet konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, yavru köpeğe öğretmesi kolay oluyor. Tuvalet eğitimi yazısının altındaki yorumlarıda okursanız eğitimi verirken orada da açıkladığım bir kaç nokta var yardımcı olacağını düşünüyorum. Başarılmayacak bir şey yok, boş odanızın olması mükemmel. Bahsettiğiniz bu ilk günleri çok uzatmayın yalnız, sonuçta köpeğiniz bu ilk günlerde siz nasıl eğitirseniz o eğitimi alıp davranacak daha sonraları bunlar zor olabiliyor. İsim de uzun değil bence, okunuşunda iki hece, zaten çoğu köpek ismi de iki hece sıkıntı değil yani ve goldenınıza çok yakışacağından eminim.

 • http://Hkgyfdsdd Semih Torun

  İyi günler 2,5 aylık bir köpeğim var pitbull yavrusu bahçeye koydum ama havlıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim :)

  • admin

   İyi günler, aşırı havlama konusunda yazımız belki yardımcı olabilir. Köpeğinizin havlaması normaldir, sorun olan aşırı havlamasıdır. İsterseniz bir okuyun yazımızı, eğer yardımcı olmaz ise tekrar yazarsınız.

 • selen

  Merhaba. 59 günlük dişi golden ım var. Her 2 saatte bir dışarı çıkarıyorum. Fakat bazen dışarıda tuvaletini yapmıyor. Eve gelince yapıyor. Dışarıya alışması için ne yapmam gerekiyor ? Veya eve yaptığında nasıl cezalandırmam gerekiyor ?

  • admin

   Merhabalar, eve geldiğinde nereye yapıyor peki, gazete falan mı ? öyleyse yanınıza bir gün tek sayfa bir gazete alın, dışarıda gazeteyi yanına koyun ve bekleyin, gerekirse gazeteye çiş spreyi de dökün. Dışarıda yapması için başka bir deneme için bol bol su verin ve dışarı da biraz yorun köpeğinizi, çiş yapmasını bekleyin.

 • selen

  Genellikle koltukların arkasına gidiyor. Anlıyorum yapacağını dışarıya çıkarıyorum fakat yapmıyor sadece oynuyor eve gelince de gidip yapıyor. Gazete denedim fakat gazetenin üstünde sadece yatıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

 • köpek hastası

  Merhaba ben orta birinci sınıfım 8yıldır kopek istiyorum apartmanda oturuyoruz ailem izin vermiyor evde beslememe bu yuzden asagida bahçede bir golden yavrusu beslicem sizce beslemem uygun olurmu ve erkek mi almalıyım dişi mi arpartmanin iznini aldim ve birde apartmanimizdaki baska bir arkadasimin disi golden yavrusu. Kopegi. kalacak. Benim kopegimle beraber

  • admin

   Merhabalar, golden cinsi bir köpeği apartman bahçesinde beslemenizin uygun olduğunu düşünmüyorum. Evde bile beslemek bazen zor olabiliyor, köpek beslemek için apartmandan izin alsanızda mümkün olabilecek birşey değil bana sorarsanız.

 • kopek hastasi

  Ve birde tuvalet egitimini nasil vericem cevabi kisa bir surede verirseniz sevinirim. Tesekurler

Bize Ulaşın

Şuan burada değiliz ama bize mail gönderirseniz size en kısa zamanda dönüş yapmaya çalışırız.