Yavru Köpek Eğitimi

Eve yeni bir yavru köpeğin gelmesi evdeki herkes için heyecan verici bir şeydir. Bu güzellik ve şirinlik harikası canlılar eve gelir gelmez, bütün ev halkı için odak noktası olur. Eve yani bir yavru köpeğin gelmesi demek, sizin için yapacak çok işiniz var demektir. Evde yavru köpek eğitimi öğrenmeniz ve uygulamanız gereken en önemli şeylerden biridir.

İnsan yaşamına alışmada, yavru köpeğiniz tamamen size güvenir ve size bağlıdır. Ona yapacağınız liderlik ve vereceğiniz eğitim, onun ilerde nasıl bir köpek olacağını belirler. Yavru köpekler büyürken,  onların üzerindeki etkileriniz ile oluşacak karakterleri tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır. Yavru köpeğinizin geleceği sizin elinizdedir

Yavru köpeğiniz acaba toplumun içinde güvenilir bir üye olabilecek mi?

Yavru Köpek Eğitimi – Malesef Her Zaman Eğlenceli Değil…

Yeni yavru köpek sahipleri için, yavru köpeğinizin yapacağı hareketler sizin için şok edici olabilir. Bu sevimli canlılar, bazen tam bir kaka makinesi haline gelebilirler. Bunun yanındaısırma, çiğneme, kazma, ağlama ve daha fazlası sizleri bekliyor olabilir. Ama her şeye rağmen biz onları sevmeye devam edeceğiz ve onlara sadece izleyecekleri sınırları ve yönleri göstererek ailemiz arasına alacağız.

Eğer benim gibi düşünüyorsanız, siz de yavru köpeğinizi olabildiğince küçük yaştaalmalısınız. Hemen eğitimine başlayıp, onu olması gerektiği gibi bir köpek haline getirmelisiniz.

Yeni bir yavru köpeğin eve gelmesi sizin açınızdan büyük bir sorumluluk ve bağlılık gerektirir. Yavru köpeğinizin sağlıklı ve mutlu büyümesi için yapmanız gereken ve almanız gereken bir çok şey vardır. Bunlardan bazılarını ; evde yavru köpek eğitimi, kafes eğitimi, sosyalleştirme, tasma eğitimi ve temel itaat eğitimi olarak sıralayabiliriz.

Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Verilir – Pozitif Eğitim (Şiddet İçermeyen)

Genel olarak köpek eğitiminde ödüllendirme ve köpeğinizi cesaretlendirme önemlidir ancak yavru köpek eğitimi denince bunlar bir kat daha önemli oluyor. Eğitime köpeğiniz eve gelir gelmez başlayın - Hiç bir zaman erken diye bir şey yoktur. Yavru köpeğinizi başarılı bir şekilde eğittiğinizde istenmeyen davranışlardan kurtulmuş ve tam olarak sizin istediğiniz gibi dost edinmiş olacaksınız. Köpeğiniz henüz yavruyken onu doğru eğitirseniz ileride ortaya çıkabilecek davranış bozukluklarını da engellemiş olursunuz.

Yavru köpek eğitim seanslarınızın kısa ve eğlenceli olmasını sağlayın. Yavru köpeğinizin davranışlarını şekillendirmek için başta temel itaat komutları ile başlayın ve daha sonra bu komutlar üzerine daha ileri seviye komutları koyabilirsiniz. Yavru köpek eğitimi, eski moda şiddet içeren metodlar yerine, karşılıklı sevgi ve saygı temelli metodlar ile verilir.

Yavru köpek eğitimi esnasında kesinlikle yetişkin olmayan bir hayvan ile çalıştığınızı unutmayın. Gerçekçi, sabırlı, esnek ve daima adli olun. Köpeğiniz sizin ona öğreteceğiniz hiç bir şeyi daha önceden bilmediği için başta yapacağı hataları lütfen maruz görün ve bu hataları ilerde tekrarlamaması için bol bol tekrar yapın.

Yavru köpeğiniz ile geçirebileceğiniz bu muhteşem anların tadını çıkarın. Bu anlar sayesinde siz ve köpeğiniz arasında bağ güçlenecek ve köpeğinizle birlikte çok daha mutlu bir şekilde yaşayacaksınız.

Evde Yavru Köpek Eğitimi – Genel Kurallar

Yavru köpek sahibi olmak, evdeki bütün bireyler için büyük bir sorumluluktur. Özellikle ilk bir kaç hafta… Bilmemiz gereken ve uygulamamız gereken çok önemli kurallar bulunmaktadır. Başta her şeyi ne kadar doğru yaparsak, ilerde köpeğimizle çok daha mutlu oluruz. Bu yüzden bu yazımızı okumayı unutmayın…

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi – Evde ve Dışarıda

Yavru köpeklerde tuvalet eğitimi, kesinlikle en önemli eğitimlerden biridir. Bu eğitimi köpeğinize vermeniz, sizi bir çok dertten kurtaracaktır. Bir çok yöntemi olan bu eğitim ile ilgili bilmeniz gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.

Köpek Kafes Eğitimi – Adım Adım Açıklama

Köpek kafes eğitimi, köpeğinizin hareketlerini ve davranışlarını kontrol altına almanız ve iyileştirmeniz açısından, çok gerekli ve etkili bir yöntemdir. İleride köpeğinizde görülebilecek bir çok davranış bozukluğunun önüne kafes eğitimi ile geçebilirsiniz.

Yavru Köpeklerde Sosyalleşme – Onlar da Toplumun Bir Parçası

Köpek sosyalleşmesi, köpeğin hayatının ilk 16 haftası içerisinde kazanması gereken bir özelliktir. Bu zaman dilimi köpeklerinizin yetişkin olmaları konusunda belirleyici faktördür. Yavru köpeğinizin karakteri ve davranış alışkanlıkları bu sosyalleşme döneminde geliştirilir ve hayatı boyunca devam eder. Bu yüzden bu önemli yazıyı okumamazlık etmeyin.

Yavru Köpekler İçin Tasma Eğitimi

Köpeğinize ilk olarak öğretmeniz gereken şeylerden bir tanesi tasma bağlı iken sizin yanınızda nasıl davranması gerektiğidir. Köpeğiniz sizi yürürken sağa sola çekiştiriyor mu? O zaman bu yazıyı okumalısınız…

Temel İtaat Eğitimi

Davranış Bozuklukları

Yavru Köpek Eğitimi

Son Tweetler

 • mehmet

  hocam çok güzel site yapmışsın allah utandırmasın çok faydalı bilgiler aldık iki aylık yavru rottweiler aldık çokta sevimli otur kalk eğitimini senin tekniklerinle hallederim diye düşünüyorum evdeki terasta bakıyorum birde kulube aldım ona ama tuvaletini kafasına göre yapıyor sitede sadeceyavru köpek eğitimi/ evde tuvalet eğitimi/kafes eğitimi var öteki bilgileri açamıyorum tasma eğitimi/aşırı havlama gibi başlıkları açamadım oradaki bilgilerde benim çok işime yarıyacak bu konuda yardımcı olurmusun lütfen(bu arada kendini eğitmen ADAYI olarak tanıtan ukala arkadaşıda kafana takma)

  • Admin

   Çok teşekkür ederim. Yorumlarınız için son zamanlarda siteyle ilgilenemedim. Aslında burada yapmak istediğim şey a’ dan z’ ye her konuda sizlere bilgi sunmaktı. Öyle de yapmaya çalışıyorum ama vakit ayırıp yazmak bunca işin arasında beni zorluyor. O açamadığım dediğiniz konuları henüz paylaşmadım. Daha doğrusu tam olarak metinleri yazmadım. Ama sizin bu desteğinizle en kısa sürede sizin istediğiniz başlıklardan başlayarak yazacağım. Sizde köpeğinizdeki gelişmeleri bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

 • İlker

  merhaba,
  bahceli evimize golden retriver yavru aldık. sitenizden destek alarak egitimine başladık, devam bölümlerini de heyecanla bekliyoruz. paylaşımlarınız icin cok teşekkürler…

 • farah

  oncelikle site icin tesekkur ederim harikaa bi site cokk sey ogreniyorum.. ben kopek beslemek istiyorum simdiye kadar bi suru kedim oldu ama hic kopek beslemedim. aslinda bana arkadas olmasi icin istiyorum. daha hangi tur olsun karar veremedim. evimiz bahceli bu yonden sansliyim ama egitim konusunda tedirginim. ben husky istiyorum tam istedigim gibi bi kopek. fazla ilgi ister felan bunda sorun yokk ama egitilmesi zor bi kopekmis,bide yasim cokda buyuk degil beni dinler mi?. bana ne onerirsiniz ?? lutfen cevaplayin

 • NESLİHAN

  Merhaba,
  2 aylık chinese shar-pei cinsi bir kızım var.Tuvaletini odamda gazete kağıdıyla belirlerdiğim yerlere yapıyor.bazen başka yerlere kaçırdığı oluyor bunu kaçırdığı yerlere sirke dökerek gidermeye çalışıyorum.başka nasıl bir önlem veya bir çalışma yapmalıyım.ısırmayı oyun sanıyor ve devamlı sürette beni ve evde yaşayanları ısırmak istiyor.yavru köpek eğitiminde ısırmakla ilgili yazınız çıkmıyor.yardımcı olursanın çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

Bize Ulaşın

Şuan burada değiliz ama bize mail gönderirseniz size en kısa zamanda dönüş yapmaya çalışırız.